dzob is preparing new platform

Povahy, se kterými v zaměstnání jen tak nevyjdete

Každý člověk má chyby, ale s některými se vychází mimořádně obtížně a spolupráce není prakticky možná. Které typy kolegů Vám zvednou tlak? Jistě náladový člověk, mistr výmluv a chytrák, který ve skutečnosti neví nic. Setkali jste se již s některým z nich?

Náladový

Náladový kolega se hůře zapojuje do týmové práce, jeho nálady se střídají jako aprílové počasí. Pokud nemá navíc ani špetku zájmu na sobě cokoliv měnit a přiznat si, že je zdrojem vážných problémů, stěží takového člověka předěláte. Člověk, který podléhá prudkým změnám nálad, je ve své podstatě nešťastný a zlo šíří dále. Je nevyrovnaný, často mění rozhodnutí, nedá se v něm vyznat, věřit mu, spolehnout se na něj. Vytváří dusnou atmosféru, je obecně neoblíbený a málokdy ostatními tolerován. Největší problém nastává tehdy, když je nutná kolektivní spolupráce.

Mistr výmluv

Další expertem, se kterým se v práci sice určitě nenudíte, ale zato všechny okolo pořádně vytáčí, je mistr ve vymýšlení. Tento člověk hledá výmluvy především v situacích, kdy je třeba přiložit ruku k dílu, kdy nestíhá dodržovat řádné termíny nebo má permanentně zpoždění. Absolutní jedničkou mezi jeho výmluvami je: "Nemám čas". Je to nespolehlivý člověk, který ze všeho nejlépe zvládá dělat velký rozruch kolem své osoby, díky kterému má zástěrku pro své nedostatky. Je brzdou nejen svých kolegů, ale také celé firmy.

Chytrák, který ve skutečnosti neví nic

Všude ho slyšíte, ke všemu má snahu se vyjádřit, neustále se zapojuje do dění ve společnosti se všelijakými pozměňovacími návrhy, nápady a zlepšováky, ale jinak se na ničem významném nepodílí. Chodí, pozoruje, do každého vrtá a sám neudělá nic prospěšného. Má od přírody ruce levé, vše umí akorát stokrát okomentovat.

Tak od takových kolegů raději ruce pryč.

 

Váš DŽOB tým