dzob is preparing new platform

Pozor na sociální sítě: Při hledání práce Vám mohou uškodit!

Většina personalistů je dnes velmi aktivních na sociálních sítích. Ještě před tím, než pozvou uchazeče na pohovor, věnují chvíli i jeho aktivitám na internetu. Co by zjistili o Vás? Dejte si pozor na to, co všechno o Vás může prozradit Váš profil a jak Vám může snížit šanci získat vysněnou práci!

1. Zveřejňujete fotografie, které patří do soukromého alba
Fotky z divokých večírků, odvážné fotografie či intimní obrázky s Vaším partnerem se na sociální sítě nehodí. Myslete na to, že Váš profil na sociálních sítích může vidět i personalista z firmy, do které se hlásíte. Udělejte si raději ze svého profilu vizitku, kterou se můžete odprezentovat a zaujmout potenciálního zaměstnavatele.

2. Dávejte si pozor, při vyjadřování svého názoru
Je dobré mít svůj názor. V diskuzích – i v těch internetových, ve kterých vystupujete pod svým jménem, buďte vždy diplomatem. Dbejte na Váš projev a argumenty, nepoužívejte vulgarismy a urážky. Představte si totiž, že na Vaše komentáře k tématu může narazit Váš příští šéf nebo personalista, se kterým Vás čeká pohovor.

3. Pozor na diskriminaci
Dejte si pozor, aby se ve Vašich příspěvcích neobjevily náznaky diskriminace. Vzpomeňte si na příklady známých osobností, které na svém profilu zveřejnili urážlivé či rasistické statusy. Žádná společnost nechce mít ve svých řadách zaměstnance, který by jí svými nevhodnými vyjádřeními mohl narušit dobrou pověst.

4. Chcete se skamarádit s personalistou jakmile skončil pohovor
Nezáleží na tom, jak dobře dopadl pohovor a jak jste si sedli s personalistou. Zaslání žádosti o přátelství se v tomto případě prostě nehodí a může to mít spíše negativní efekt. Nepředbíhejte, až když se stanete kolegy, tehdy přijde čas požádat o přátelství na sociálních sítích.

5. Pomlouváte Vašeho bývalého šéfa či kolegy
Stačí, aby personalista natrefil na Váš profil a přečetl si status, ve kterém se například nepěkně vyjadřujete ke svému bývalému šéfovi. I v případě, že je to pravda, vždy se prezentujte jako loajální zaměstnanec.

Váš tým DŽOB