dzob is preparing new platform

Pravidla chování na vánočním večírku

Opět je tu období mikulášských a vánočních večírků. Pro některé je to povinnost, které se musí účastnit, pro jiné zábava v příjemné společnosti. Ať patříte k jedněm či druhým, nezapomeňte své chování přizpůsobit Vaší pracovní pozici.

Pokud nejste zrovna milovníkem vánočních večírků, doporučujeme Vám zúčastnit se ho alespoň na chvíli - jednu či dvě hodiny. Splníte si tak svoji zaměstnaneckou povinnost. Tím, že přijmete výzvu a rozhodnete se na vánoční večírek jít, ukážete, že jste součástí týmu.

Pokud patříte ke kategorii lidí, kteří vánoční večírky mají v oblibě, tak si jej užijte naplno, a to tak, abyste se za sebe na druhý den nemuseli stydět. Nezapomínejte, že vánočního večírku se kromě Vašich kolegů zúčastní i vedení. I v případě jejich nepřítomnosti by se nepřející zvěsti o Vás mohly velmi rychle rozšířit.

Rady, jak se chovat na vánočním večírku:

1. Vaše první kroky po příjezdu na vánoční večírek by neměly směřovat k baru nebo k bufetovému stolu. Nejprve byste se měli pozdravit se všemi kolegy. Dobrým zvykem je i uvedení a seznámení služebně mladších kolegů se staršími.    

2. Vánoční večírek je vhodným místem k seznámení se s kolegy, s nimiž nepřicházíte do pracovního styku. Máte zde možnost popovídat si s několika zajímavými lidmi.    

3. Vánoční večírek není detašovaným pracovištěm, a proto se na něm snažte vyhýbat pracovním tématům. I když tímto tématem možná začnete, při první příležitosti přejděte k osobním tématům. Vyhněte se příliš dlouhému rozhovoru o Vás, buďte spíše zvědavý (ne však příliš) a klaďte raději více otázek.     

4. Jako na každém večírku, i na vánočním je povoleno pití alkoholických nápojů. Pokud se pro alkoholické nápoje rozhodnete, střídejte je s nealkoholickými nápoji a pamatujte na své limity. Dejte si pozor, aby alkohol na vánočním večírku neohrozil Vaše stávající vztahy s kolegy a nezničil Vaši kariéru. Navzdory uvolněné atmosféře se snažte své chování přizpůsobit Vaší pracovní pozici.     

5. Milé, usměvavé, zdvořilé a laskavé lidí si většinou každý pamatuje. Buďte proto ke každému přátelští. Nikdy nevíte, kdo Vám může vydláždit chodníček k Vaší kariéře.

Váš tým DŽOB