dzob is preparing new platform

Přečtěte si 13 užitečných tipů, které mohou způsobit raketový start Vaší kariéry!

1. Nepřepracovávejte se

Pokud vypadáte stále zaneprázdněn a ve stresu, může to Vašemu šéfovi či kolegům naznačovat, že danou práci a pozici, na níž jste, nezvládáte.

2. Respektujte společné prostory

Nikdy si neohřívejte rybu v mikrovlnné troubě firemní kuchyňky. A už vůbec si v práci nevařte na oběd klobásu! Buďte ohleduplní ke svým kolegům.

3. Udržujte dobré vztahy se všemi kolegy

Jděte například na oběd i s těmi, s nimiž pracovně vůbec nepřicházíte do styku. Budujte si dobré vztahy, nejen po profesní stránce.

4. Pusťte se do úkolů, které nejsou nikým zadané

Ukážete tím, že se nebojíte pustit do úkolů, do kterých se nikomu nechce a zajímáte se opravdu o to, aby firma nestála na jednom místě, ale pokračovala.

5. Ukažte lidem, že jsou pro Vás důležití

Nekontrolujte na poradách a setkání každou chvilku telefon, naučte se odbavit zmeškané telefonáty až po skončení porady. Pokud necháte kolegu či klienta čekat 10 minut bez vážného důvodu, ukážete mu tím, že si ho vůbec nevážíte.

6. Pomáhejte jiným - dobrovolně

Zeptejte se kolegy, zda nepotřebuje s něčím pomoci, otevřete dveře kolegyni, pomůžete i tím, že odnesete prázdné sklenice po odchodu klientů ze zasedací místnosti. Vybudujte si pověst člověka, který ochotně a rád pomáhá a nic za to nečeká. Věřte, že takový přístup Vám v kariérním životě dokáže pomoci.

7. Zůstaňte v kontaktu s bývalými kolegy

Kontakty lidí, se kterými jste pracovali, totiž mohou být hodnotnější než ty, které máte v současné práci.

8. Poznejte své slabé stránky

Pokud nevíte, v čem spočívají Vaše slabosti, může Vás později zaskočit nepříjemné překvapení. Proto je dobré znát svou Achillovu patu a pracovat na její překonání.

9. Učte se od lidí kolem Vás

Chcete-li získat nějakou novou schopnost, nejlépe se ji naučíte od lidí z Vašeho okolí, kteří ji ovládají opravdu dobře. Stačí je jen sledovat, kopírovat a naučené přizpůsobit Vašemu stylu.

10. Zbavte Vašeho šéfa stresu

Zeptejte se Vašeho šéfa, jaký největší problém momentálně řeší a zapracujte na tom, aby ho už dál netrápil.

11. Buďte vděční

Zaměřte se na to, abyste vždy byli vděční, pokorní a pracovali opravdu tvrdě. Nenechte se ovládnout pocitem, že všichni ostatní Vám dluží laskavost.

12. Udělejte něco proto, abyste byli povýšeni

Nesnažte se jen lézt po kariérním žebříčku. Pamatujte si, že častěji jsou povýšeni lidé, kteří mají různorodé zkušenosti a ne ti, kteří jich mají hodně.

13. Snažte se vylepšovat procesy ve Vaší firmě

Pokud přijdete na to, jak zjednodušit práci, usnadníte to nejen svým kolegům, ale i sobě samému. Například pokud to u Vás ve firmě funguje tak, že úlohu prochází deset lidí, zjistěte, jak je možné celý proces zkrátit nebo urychlit.

Váš tým DŽOB