dzob is preparing new platform

Příznaky, že Vaše firma i práce nestojí za nic! Přestaňte ztrácet drahocenný čas!

V nové práci se pravděpodobně cítíte skvěle, dokud si jednoho dne neuvědomíte, že věci nejsou tak dobré, jak jste si na začátku mysleli. Někdy se to stane dříve, než byste se nadáli. Jak co nejrychleji pochopit, že Vaše pracoviště nestojí za nic a není třeba tam ztrácet čas?

Znaky, že Vaše pracoviště je potápějící se loď:

1. Vládne zmatek

Pokud na Vašem pracovišti zemřela logika, možná je načase začít hledat zaměstnání na jiném místě. Dokonce i ve velmi rušném a stresujícím prostředí vládne nějaký smysl pro pořádek. Dobrá pracovní místa znamenají pochopení hierarchie rolí, odpovědností, povinností a profesionality, bez něj máte velký problém.

2. Všechny hlavy jsou skloněné

Pokud nikdo není ochoten mluvit o nebo proti firemní politice či praktikám, protože by za to dostal výpověď, něco není v pořádku. Neměli byste mít strach ze ztráty práce jen proto, že jste poukázali na chyby nebo na potřebu zlepšení jistých postupů. Navíc stagnující pracovní prostředí znamená, že nikdo se nehýbe dopředu. Dobré zaměstnání by Vám mělo poskytnout i prostor pro zlepšení.

3. Nikoho to nezajímá

Projekty zpožděné a nikdo si toho nevšímá. Lidé odcházejí a nemá je kdo nahradit. Kolegové si navzájem vrazí nůž do zad kvůli povýšení, protože každý vnímá jen své vlastní zájmy. Nikoho nic jednoduše netrápí.

Jak se vyhnout tomu, abyste jednou nemuseli rozhlédnout kolem a zhrozit se?

Oči mějte otevřené
Na pohovoru se nebojte ptát a zajímejte se proč je místo volné. Známých nebo kontaktů na LinkedIn se zeptejte na společnost, v níž byste chtěli pracovat dříve než dáte definitivní odpověď. Pokud Vaše práce začíná vypadat mizerně, zkuste se zamyslet, zda se na tom nedá něco změnit.

Vnímejte den po dni
Možná jsou věci špatné jen kvůli dočasným nepříznivým okolnostem. Pokud jste na starost dostali obrovský projekt nebo hrozného klienta, uvědomte si, že je nemáte navždy. Zatněte zuby, těžké období překonejte a zaměřte se na lepší časy, které po něm ve firmě nastanou.

Chraňte si zdravý rozum a integritu
Když dobří pracovníci dostávají příšerná pracovní místa, je to hrozné, ale přesto byste se tím neměli nechat ovlivnit a stát se apatickými a cynickými. Začněte s chladnou hlavou hledat něco lepšího, ale hlavně se nedejte přichytit při hledání nového zaměstnání během pracovní doby.

Váš tým DŽOB