dzob is preparing new platform

Richard Branson radí podnikatelům: Nebojte se strachu, povzbudí Vás!

Richard Branson je jeden z nejvýraznějších britských podnikatelů a miliardářů. Je vlastníkem známé značky Virgin, pod kterou patří více než 200 společností s obratem přes pět miliard dolarů. V žebříčku miliardářů je Richard Branson na 330. místě. V domovské Británii se rozhodl podporovat nadějné podnikatele a v tomto textu popisuje svou nejdůležitější zkušenost, kterou se jim snaží předat:

„Je normální, že podnikatelé mají pocit, že nejsou schopni ovládnout všechno, co může mít na jejich byznys vliv, a bojí se chvíle, kdy jim něco podtrhne nohy. Pokud procházíte těžkými časy a bojíte se nejhoršího, vězte, že nejste jediný, kdo tenhle pocit zažívá. Den poté, co jsme spustili Virgin Atlantic, za mnou přišel úředník z banky a vyhrožoval, že nám tuhle společnost zavře. Vyhodil jsem ho ze dveří a zavolal svému týmu, abychom tuhle nepříjemnou situaci společně nějak vyřešili.

Dotek paniky zbystří mysl, zvedne adrenalin a pomůže se lépe soustředit. Je důležité nebát se strachu, ale využít ho jako katalyzátor, abyste svoje podnikání dokázali posunout na další stupeň. Koneckonců strach je energie. Ovládnutí strachu Vám pomůže přijmout potřebný risk a zkoušet nová řešení.

Když cítíte, že nemáte kontrolu nad tím, co děláte, je důležité tenhle pocit nepotlačovat a nesnažit se projekt dokončit na vlastní triko. To je recept pouze na to, jak selhat. Musíte spolupracovat s přáteli a kolegy, dát hlavy dohromady, hledat rady a přijmout pomoc v jakékoli formě.

Budování podniku je neuvěřitelně těžké, a aby se to podařilo, tak pomoc ostatních jednoduše potřebujete. Tohle jsem se naučil velmi brzy, a proto jsem převedl část svých odpovědností na další talentované kolegy.

Británie byla vždy skvělým místem pro začínající podnikatele. Je to jedna z nejrespektovanějších zemí světa pro své inovace a ducha podnikání.

Podnikatelé a rostoucí podniky jsou motorem naší ekonomiky a my tomu můžeme přispět povzbuzením další generace podnikatelů. Nejlepší šancí je uvést nové produkty a služby, jež obohatí náš život a ekonomiku. Představte si naši ekonomiku bez nich. Každá firma, dokonce i Facebook, Microsoft a Virgin, začínaly jako startupy a podívejte, kde jsou nyní.

Rostoucí firmy často cítí, že jsou v tom samy, a bojují, aby se prosadily na trh. Mezi úspěchem a neúspěchem je jen tenká hranice a každá pomoc se počítá.“

Váš tým DŽOB