dzob is preparing new platform

Sex na pracovišti

Jak se u nás říká: „Co je v domě, není pro mě“. Pracoviště je pro většinu z nás druhým domovem (vždyť v práci člověk tráví zhruba třetinu svého života) a stane se, že mnozí z nás to risknou a jdou do takového vztahu po hlavě. Je úplně přirozené, že pracovní prostředí je místem pro navazování vztahů. Co s tím, když je náš šéf, kolega, podřízený nebo "ten odvedle" tak přitažlivý, že není možné mu odolat?

Každé ráno se chystáme do práce s myšlenkou, že chceme vypadat co nejlépe, a když jsme v práci, chceme působit co nejprofesionálněji. A stejně to pociťují naši spolupracovníci. Vidíme se navzájem v podstatě v tom nejlepším světle, proto není divu, že je občas i striktně profesionální atmosféra nabitá sexuální energií. Možná o tom víte jen vy dva, možná to tuší všichni kolem. Pokud jste nic podobného nezažili a ani o tom nepřemýšlíte, tak pak možná ani netušíte, kolik aférek se ve vaší firmě odehrává - kdo si posílá s kým dvojsmyslné narážky e-mailem, když si myslíte, že  zrovna usilovně "pracuje".

Pracovní aféra bez rizik

Pracovní aféry jsou vždy bruslením na tenkém ledě (obzvláště v případě, že jste zadaný nebo máte přísná pravidla ve firmě, která podobné aférky zakazují).

Nabízíme Vám pár rad, které se vyplatí mít vždy na paměti:


1. Snažte se udržovat vztah mimo práci

Šance, že najde ráno šéfová v kopírce otisk vašeho pozadí, je zřejmě minimální (s tím je možné se setkat snad jen ve filmech), ale i tak. Když jste si už začali s někým z práce, snažte se najít alespoň jiné místo činu - zejména když pracujete ve velké společnosti, kde je hodně zaměstnanců a také předpoklad, že to praskne.


2. Dejte si pozor na výběr partnera

Hormonům asi neporučíte „kdy a s kým“, ale pokud si chcete ušetřit pozdější problémy, řiďte se pravidlem: „Pokud je v práci nad vámi, neměl by být nad vámi i při sexu“. Platí to i obráceně. Vztah mezi nadřízeným a podřízeným zcela jistě patří k těm nejrizikovějším.


3. Vyjasněte si věci předem

Měli byste mít jasno v tom, jak budete fungovat společně na profesionální úrovni, když vás přejde počáteční poblouznění. Je dobré si předem dohodnout pravidla, která budete oba respektovat. Nevýhodou vztahů na pracovišti je, že nemůžete praštit dveřmi a už se nikdy nevidět. Jedině, že byste podali výpověď. Zde se nabízí otázka: „Kdo ji podá? Vy nebo ona?“


4. V práci buďte profesionální

Žádné dotyky, žádné všeříkající pohledy, které si přečtete nejen vy dva, ale i všichni kolem vás (přestože si myslíte, že vás nikdo nevidí, v mnoha kancelářích jsou dnes instalovány kamery). I když pracujete ve firmě, kde nejsou aférky zakázány, pro ostatní spolupracovníky to nemusí být příjemné.


5. Pozor na chaty

Pokud chcete flirtovat nebo si posílat erotické zprávy e-mailem, využijte k tomu Váš soukromý, nikoli pracovní e-mail. V opačném případě se nedivte, že si Vás pracovník IT oddělení vždy tak zvláštně prohlíží. Zřejmě tuší, stejně jako objekt Vašeho zájmu, co máte dnes pod kostýmkem a možná i dokonce to, co jste dělali včera přes polední přestávku. Mějte na paměti, že Vaši korespondenci může kontrolovat i Váš nadřízený.


6. Spíte s nadřízeným?

Nechte si to pro sebe, alespoň před kolegyněmi, protože jakmile Vás povýší nebo dostanete jisté výhody, nelítostně to namíří proti Vám. Co na tom, že jste měsíce dřeli, abyste to někam dopracovali, budou vždy tvrdit, že to bylo přes postel.

Sex na pracovišti je zřejmě o hodně běžnější, než si mnozí z nás vůbec připouštějí. A za své hříšné myšlenky, ve vztahu k nadřízeným nebo podřízeným, se tedy nemusíte vůbec stydět.

 

Váš DŽOB tým