dzob is preparing new platform

Stydíte se, že jste bez práce? Na dotěrné otázky odpovídejte takto:

Mezi první otázky při seznamování patří i ty týkající se Vaší kariéry vždyť to, co děláte o Vás přece hodně vypovídá. Pokud jste však o práci nedávno přišli nebo si novou nemůžete najít, dokáže taková otázka pořádně zabolet. Nemusíte však sklonit hlavu nebo propadnout panice a konverzačního partnera zahltit stížnostmi na nespravedlnost života. Existuje schůdnější cesta, která Vám ušetří pocit ponížení.

Na zvídavé otázky během společenských akcí a v běžné konverzaci zkuste odpovědět například takto:

1.Rozhodl jsem se změnit pole působení.
Informace o tom, že jste se rozhodli změnit kariéru nebo odvětví, Vám dokáže otevřít nové dveře. Nemůžete vědět, jestli člověk, se kterým právě hovoříte, Vám nebude schopen zprostředkovat cenný kontakt. O své situaci povídejte s entuziasmem a ukažte, že se na skok do neznáma a nové zkušenosti těšíte.

2.Specializuji se na ...
Mluvte o oboru nebo oblasti, které se věnujete se sebedůvěrou. Nemusíte přece vysvětlovat, kdo je Vaším zaměstnavatelem. Raději začněte s přesvědčením a nadšením vyprávět o svých zkušenostech a pozitivech v daném odvětví.

3.Rozhodl jsem se následovat sen a pracuji na vlastní firmě.
Lidé jsou okouzleni, když někdo následuje své cíle a sny, zejména proto, že chce řádnou dávku odvahy opustit společnost a začít na vlastní pěst. Existuje mnoho lidí, kteří by rádi měli vlastní podnik, ale bojí se riskovat.

Nebojte se podělit o svůj cíl stát se úspěšným podnikatelem. Nikdy nevíte, zda osoba, se kterou vedete rozhovor, nezná někoho, kdo by Vám poradil nebo by do něj chtěl investovat.

Váš tým DŽOB.