dzob is preparing new platform

Svoboda? Díky 6 povoláním zcela určitě

K práci mimo kancelář Vám postačí pouze počítač, připojení k internetu a vlastní mozek. Nemusíte dennodenně sedět na jednom místě v práci.

Existují dva tábory firem. Jeden tábor upřednostňuje práci z domova a druhý ji zavrhuje. Tento případ se stal ve společnosti Yahoo, jehož šéfka Marissa Mayer zakázala práci z domova a nařídila povinnou každodenní docházku do zaměstnání. Jaký byl hlavní důvod? Fakt, že zaměstnanci dosahují lepších nápadů a výsledků v kolektivu druhých lidí, tedy ve společnosti ostatních kolegů.

Na světě existuje více než 50 profesí, které dávají lidem možnost pracovat mimo kancelář. My Vám představujeme 6 povolání, která nemusíte vykonávat přímo z pracovní kanceláře.


1. Zákaznický servis

Poskytování zákaznického servisu je prací, při které pomáháte nejen druhým lidem, ale i sami sobě. K práci potřebujete počítač, vysokorychlostní připojení k internetu a mobilní telefon. Jde o pracovní pozici telefonistky, která oslovuje klienty s nabídkou služeb či produktů. Často však jde o pozici nabízenou na částečný úvazek s možností flexibilního pracovního času.

2. Administrativní činnost

Určitě jste již slyšeli o virtuální kanceláři, tedy o správní činnosti, kterou provádíte na dálku z kteréhokoli místa. Tak jak si mnoho společností outsourcuje různé činnosti a služby, je možné provádět vzdálenou administrativní činnost pro firmy nebo živnostníky. Do těchto činností spadají práce jako pořádání meetingů, realizace objednávek, komunikace s dodavateli či odběrateli a další administrativní činnosti.

3. Obsahový editor

Ke své práci potřebuje obsahový editor, základní pracovní nástroj, kterým je počítač a internet. Jeho úkolem je administrace a zpracování požadavků klientů. Často jde o vkládání dat na webovou stránku nebo zpracování různých internetových kampaní.

4. Prodejce

Pokud jste schopni prodat nemovitost ještě před jejím postavením a kolaudací, tak pak můžete prodávat z kteréhokoliv místa na světě. Můžete si však říci, že k prodeji potřebujete přímý kontakt. U některých tipů prodeje je to nezbytné, avšak při některých Vám stačí správně oslovit potenciálního zákazníka, ať už telefonickou nebo e-mailovou formou.

5. Odborník v oblasti vzdělávání a odborné činnosti

Je Vaší pracovní náplní vzdělávání lidí a už Vás nebaví chodit přednášet na různé semináře, workshopy, konference a poskytovat vzdělávání zaměstnancům přímo ve firmách? Doporučujeme Vám založit si vlastní odbornou agenturu. Vzdělávání můžete poskytovat například prostřednictvím videonahrávek umístěných na Vašem webu. Vhodné je i poskytovat online poradenství. Opět potřebujete mít u sebe pouze počítač a internetové připojení. Pokud budete navíc cestovat a psát svůj blog, může Vám to vynést i další dodatečný výdělek.

6. Programátor a webdeveloper

Počet lidí, kteří jsou odborníky v oblasti IT, je nízký a v dnešní době jsou tito odborníci velice žádaní. Možná i proto si mohou sami určovat podmínky ke své práci. Ať už jsou to odborníci z oblasti programování nebo správci sítě, všichni tito lidé mohou pracovat z kteréhokoliv místa. Jejich hlavním pracovním nástrojem je počítač, internet a vlastní mozek.

 

Váš DŽOB tým