dzob is preparing new platform

Toto je seznam 11 věcí, kterých budete litovat, pokud je nestihnete do třicítky

Čím jste starší, tím víc se život komplikuje. Pokud máte méně než třicet let, máte k dispozici volnost na zrealizování množství fantastických věcí. Je proto škoda plýtvat časem, který máte. Jak Vám budou roky přibývat, budete více připoutáni k práci, k partnerovi či rodině. Volného času tedy budete mít výrazně méně. Jaké zážitky byste si měli užít a co vyzkoušet dříve než budete mít 30? Toto je 11 inspirací pro Vás, vyzkoušejte alespoň některé z nich.

1. Udělejte něco, čeho se bojíte

V tomto případě nezáleží na tom, kolik máte roků. Udělejte něco, z čeho máte strach, to se vždy vyplatí. Proč? Je důležité dostat se ze své komfortní zóny, donutit se udělat to, z čeho máte obrovský strach či hrůzu. Pokud se odhodláte, zjistíte, co všechno dokážete a zvládnete a tak se posunete dále.

2. Cestujte sami

Cestovat po světě sám se Vám může na první pohled zdát jako bláznivý a nerozvážný nápad, pravdou však je, že je to jeden z nejosvobozenějších zážitků, jaké můžete mít. Můžete dělat, co chcete, jít, kam chcete a kdy chcete. Kromě toho potkáte řadu zajímavých lidí a tím, že vše bude jen na Vás, se hodně o sobě naučíte.

3. Setkejte se občas se starými přáteli

Přátelství, je důležitá součást lidského života. Některé se rozpadnou, jiné trvají celý život. Pokud i Vy chcete, aby Vaše vztahy vydržely, musíte se o ně starat. Ozvěte se lidem, kteří pro Vás hodně znamenají, ale neměli jste čas se s nimi setkat. Uvidíte, jak Vás setkání s nimi potěší.

4. Vyzkoušejte žít v jiném městě

Přijít na místo, v němž je pro Vás všechno zcela nové, je cenná zkušenost. Kromě nové adresy a bytu získáte nové přátelé a kolegy, nové záliby a aktivity, najdete si oblíbené restaurace a místa. To vše Vám rozšíří obzory a díky tomu budete dále růst. Možná se Vám to nezdá, ale přestěhovat se do nového města není vůbec komplikované. Vždy totiž máte možnost vrátit se zpět. 

5. Naučte se hrát na hudební nástroj

Možná, se Vám zdá, že to nezvládnete, naučit se hrát na klavír či kytaru je příliš komplikované. Hra na hudební nástroj má tak trochu zázračné účinky. Proniká do málo využívaných částí mozku a pozvedá ducha.

6. Začněte šetřit

Nespoléhejte se na důchod, neříkejte si, že žijete jen pro tento moment. Čím dříve si začnete odkládat peníze stranou, tím snadněji zvládnete neočekávané situace v budoucnu. 

7. Dopřejte si dny bez internetu, televize a telefonu

Vypravte se občas na místo, ve kterém budete "odříznutí od světa". Naučte se dopřát pár dní například víkendy, bez televizní obrazovky, telefonů a tabletů a internetu. Věnujte se pouze sami sobě, svým zálibám, prožijte čas s rodinou či dobrými knihami.

8. Pracujte pro společnost, kterou obdivujete

Máte společnost, pro kterou toužíte pracovat? Obdivujete jejich firemní kulturu, způsob práce či značku? Pokuste se dostat do jejich týmu. Pokud se Vám to podaří, využijte tuto příležitost naplno a naučte se co nejvíce.

9. Volný čas buďte s dětmi

Kdo Vás více dobije energií, originálním uvažováním a bláznivými nápady? Pokud hledáte inspiraci a chcete si uvědomit, že život není třeba brát až tak vážně, stačí strávit nějaký čas s dětmi.

10. Naučte se cizí jazyk

Nejde jen o to, že čím více řečí ovládáte, tím více jste člověkem, zároveň se Vám tak otevřou nové kariérní možnosti. Dnes se bez ovládání cizích jazyků nepohnete, zlepšete tedy jazyk, ve kterém máte mezery, případně se začněte učit nový.

11. Zažijte neúspěch
 
Nejen jeden, ale klidně i několik. Vždyť zažít neúspěch je skvělou školou. Pády Vás totiž naučí vstát, poučit se a posouvat se dál. Je rozhodně lepší, když si své "neúspěchy" odbijete před třicítkou, jak po ní.

Váš tým DŽOB