dzob is preparing new platform

Toužíte po kariéře, ale nechcete skončit opuštěný a sám? Tipy, které zachrání Váš partnerský život.

Být podnikatelem má mnoho výhod. Jste svým jediným pánem, děláte, co Vás baví a pokud jste chytrý i slušně vyděláváte. Na jedno téma však v přívalu povinností podnikatelé často zapomínají, a to vztahy. Pro oba partnery totiž může být skutečně obtížné udržet jiskru, když jeden z nich podniká.

Partnerovi řekněte, co děláte a jaké povinnosti z toho vyplývají. Čím lépe vysvětlíte proč, jste se rozhodli dělat právě tuto činnost, tím více porozumění najdete, když budete muset změnit společné plány kvůli pohotovosti ve firmě. Svou vizi musíte partnerovi prodat stejně jako kterémukoli společníkovi či zaměstnanci.

Zapojte svou polovičku do podnikání
Na začátku vztahu dovolte partnerovi, aby Vám s prací pomohl. Čím více udělá, tím snadněji Vás pochopí. Ptejte se na jeho či její názory o rozhodnutích, které ve společnosti děláte.

Buďte upřímní ohledně volného času, který máte.
Udělat si volno, jet na dovolenou či romantickou večeři a věnovat kompletní pozornost Vaší polovičce je důležité, ale jednoznačně nevzbuzujte nerealistická očekávání. Přirozená povinnost věnovat se partnerovi Vám umožní na chvíli vypnout, ale nedovolte si to příliš často, zvláště pokud Vaše podnikání pouze rozjíždíte.

Udělejte ze svého partnera prioritu číslo jedna
Ze všech tipů je tento nejdůležitější. Zřejmě to zní hloupě, protože všude se dočtete, že Vaší nejdůležitější prioritou by měl být Váš podnik, ale pokud jste našli toho pravého či pravou, nikdy by Vás nepostavili do pozice, která by je ohrozila. Ten správný člověk totiž ví, že Váš úspěch je i jeho úspěchem.

Váš tým DŽOB