dzob is preparing new platform

Tyto věci si do firemního počítače neukládejte. Vyhnete se vážným nepříjemnostem

Pokud si do firemního počítače ukládáte i osobní materiály, koledujete si o vážné problémy. Pracovní nástroje by totiž měly být využívány pouze na práci. Pokud toto pravidlo neuplatňujete, měli byste si ho čím dříve osvojit.

Je velmi pravděpodobné, že i Vaše společnost, tak jako mnohé, uplatňuje jistá pravidla, pokud jde o využívání firemních počítačů zaměstnanci. Je dobré znát je a dodržovat, protože tato pravidla slouží k ochraně Vás, ale i Vašeho zaměstnavatele. To platí v případě, že si počítač berete domů, abyste na něm mohli pracovat. I když ho máte doma, myslete stále na to, že je určen výhradně na práci.

Možná se to nezdá, ale neuváženým a nedbalým chováním na pracovním počítači se může snadno stát, že uniknou citlivé informace a tato chyba Vás může stát práci.

6 věcí, které byste si neměli ukládat do firemního počítače

1. Osobní fotografie a videa

Váš firemní počítač slouží k práci. Je lepší, pokud se naučíte oddělit osobní záležitosti od byznysu. Uvědomte si, za co jste placení. Vašeho nadřízeného také může znepokojovat, že zbytečně zahlcují disk počítače nepotřebnostmi a zároveň ohrožujete zařízení z hlediska možných virů hrozících při kopírování souborů.

2. Osobní, citlivé informace a údaje

Dokumenty se seznamem různých hesel, informace o bankovních účtech či zdravotní záznamy do firemního počítače opravdu nepatří. Dokonce pokud je máte uloženy pouze zde, stačí, abyste přišli o práci a snadno o tyto údaje přijdete.

3. Nevhodné materiály

Našel by Váš zaměstnavatel v pracovním notebooku pikantní osobní fotografie? Nebo i dokonce videa? Hned je smažte nebo přesuňte na svůj osobní počítač. Takové věci ve firemním počítači nemají co hledat.

4. Počítačové hry

Stáhli jste si do počítače nějaké hry? Váš zaměstnavatel by z toho pravděpodobně nebyl nadšený a určitě by ho zajímalo, na co Vám jsou v pracovním počítači.

5. Používání neautorizovaného softwaru

Mnoho společností již blokuje možnost stažení a používání neschváleného softwaru, pokud to ale zatím ve Vaší firmě neplatí, dejte si na to pozor. Různé programy mohou infiltrovat do počítače škodlivý kód a problém je na světě. Odpovědnost za svěřený počítač totiž nesete Vy.

6. Věci spojené s Vaší druhou prací

Pokud si přivydělává a nechcete, aby se o tom Váš zaměstnavatel dozvěděl, určitě nemějte uložené ve firemním počítači cokoli, co má propojení na tuto druhou práci a mohlo by Vás to prozradit před zaměstnavatelem.

Váš tým DŽOB