dzob is preparing new platform

Zaměstnavatelé vyšli s pravdou ven. Toto jsou 4 důvody, kterými si mladí lidé sabotují svoji kariéru

Pozdní příchody jsou nejčastějším důvodem, pro který uchazeči nezískají práci. Ukázal tak loňský průzkum jedné britské společnosti , která pracuje s mladými lidmi. Podle nich se firmy nejčastěji stěžují na čtyři hlavní důvody, které mladé lidi obírají o příležitost získat práci. Uhodnete, které to jsou?

4 nejčastější důvody, pro které jsou mladí lidé bez práce

    1. Pozdní příchody
    2. Vykonávání pouze minimálního množství určené práce
    3. Nedodržování pravidel
    4. Nevhodné vyjadřování či oblékání do práce

Tyto důvody mohou být nejčastějšími neúspěchy mladých uchazečů o práci. Mladí lidé totiž často nemají zkušenosti s dodržováním pravidel na pracovišti, neuvědomují si například důležitost i takové jednoduché věci, jako je dostavit se včas na dohodnuté setkání.

Lidé, kteří čerstvě vyšli ze školy a chtějí se uplatnit na trhu práce, také často mají pocit, že i na pracovišti je musí jejich oblečení prezentovat. Často porušují pravidla slušného oblékání. Chodí v nevhodných kouscích jak na pohovor, tak i do zaměstnání.

Stačí jeden špatný návyk, který dokáže zničit dobrý první dojem. Například pokud máte zpoždění na pohovor, nebo pokud přijedete pozdě první den v nové práci. Zpoždění totiž ukazujete, že Vám na nové práci pravděpodobně nezáleží.

Nedostatek sebevědomí je také jeden z nedostatků, který dokáže ohrozit kariéru uchazeče. Zaměstnavatelé totiž očekávají člověka, který bude mít kuráž jít dál, překonávat se a to například i v případě, že je zodpovědný za péči o klienty. I pro ně by měl být ochoten udělat maximum. Bez potřebné dávky sebevědomí to však jen těžko zvládne.

Dalším z problémů, které zaměstnavatelé vytýkají mladým lidem, je nedodržování základních pravidel, případně kladení otázek, proč mají provést daný úkol. Toto vše je vnímáno jako nesprávný, špatný postoj. Zlozvyk, kterého by se měli mladí lidé čím dříve zbavit.

Tým DŽOB