dzob is preparing new platform

Nejčastější dotazy uchazečů

 1. Jak mám hledat pracovní nabídky?

  Nejrychlejší způsob, jak najít Vámi požadovanou pozici, je použít filtr na hlavní straně, ve kterém zvolíte pracovní pozici, o kterou máte zájem a město, ve kterém byste rádi pracovali.

  Je možné zadat více pracovních pozic najednou nebo vybrat celý obor, do kterého pracovní pozice spadají. Následně můžete procházet nabídky práce. Pokud Vaše požadavky jsou konkrétnější, je možné použít rozšířený filtr, kde zadáte úvazek, vzdělání a plat. K filtru můžete přejít ZDE

 2. Jak odpovím na pracovní nabídku?

  Nabízíme Vám dvě možnosti:

  1. Pod uveřejněnou nabídkou práce se nachází formulář na odpovědi nebo můžete rychlý krok přes oranžovou ikonu „MÁM ZÁJEM O TUTO NABÍDKU“, kterým oslovíte přímo daného zaměstnavatele. Nezapomeňte zkontrolovat své kontaktní údaje, napsat věcný motivační dopis, kde zmíníte, proč se o dané místo ucházíte a přiložit svůj životopis.
  2. Prostřednictvím e-mailové adresy, uvedené vpravo vedle inzerce, pod názvem „Zaměstnavatel“. Pokud není uvedena e-mailová adresa, kontaktujte zaměstnavatele telefonicky.
 3. Je možné si nechat zasílat pracovní nabídky na e-mail?

  Ano. Stačí si nastavit pracovního „AGENTA“, který Vám automaticky na základě Vámi zadaných kritérií v profilu, bude zasílat nové nabídky práce bezplatně na Váš e-mail. Pro nastavení pracovního „AGENTA“ pokračujte ZDE

 4. Kdy se personalistům zobrazuje můj profil a mohou mě tak oslovit s nabídkou práce?

  Zaregistrovali jste se na náš portál. Váš profil je po prvním přihlášení bez informací o Vaší osobě. Vyplňte tedy jako první základní informace o Vás a dále pokračujte podle naší osy krok za krokem. Při vyplňování jednotlivých sekcí buďte pečliví. Nezapomeňte, že čím více informací personalistům o sobě poskytnete, tím vyšší budou šance, aby Vás oslovili s vhodnou nabídkou práce. Profil nelze zveřejnit, pokud nevyplníte povinná pole. Nejdůležitějším krokem je krok č.8, kdy svůj profil zveřejníte.

 5. Není uveden telefonní kontakt nebo e-mail u inzerátu.

  Je možné, že jste ho přehlédli, protože kontakty na zaměstnavatele jsou vždy uvedeny vpravo vedle inzerce pod názvem „Zaměstnavatel“. Pokud i přesto e-mail ani telefon není uveden, kontaktujte nás na telefonu +420 774 741 451 nebo e-mailu info@dzob.cz

 6. Zapomněl jsem heslo.

  Zapomenuté heslo si můžete nechat poslat na Váš e-mail, pokračujte ZDE

 7. Jak mi pomůže videovizitka při hledání práce a jak by měla vypadat?

  Videovizitka představuje krátkou prezentaci Vaší osoby, která personalistům umožní rychleji si utvořit názor na Vás. Neměla by trvat déle než 60 sekund a měla by být natočena v klidném prostředí, nejlépe s jednobarevným pozadím. Snažte se mluvit nahlas a srozumitelně, buďte co nejvíce přirození. Začněte pozdravem a představením své osoby, dále zmiňte obor, ve kterém působíte, uveďte pracovní zkušenosti, dovednosti, schopnosti, znalosti cizích jazyků. Můžete zmínit i Vaše pracovní úspěchy. Uveďte obor, v jakém se chcete dále rozvíjet, proč právě Vy jste vhodným kandidátem a nezapomeňte se rozloučit. Vyhněte se kritice předchozích zaměstnavatelů, nezmiňujte plat a rodinné záležitosti. Videovizitka by měla působit co nejprofesionálněji a optimisticky. Videovizitku můžete vytvořit ZDE

 8. Jsem zaregistrován, ale nechodí mi žádné pracovní nabídky od zaměstnavatelů.

  Zkontrolujte, zda je Váš profil veřejný a zda obsahuje kompletní a aktuální údaje o Vás. Dále je důležité správné nastavení pracovního „AGENTA“ tak, aby odpovídal Vašim požadavkům. Může se stát, že Vaše požadavky neodpovídají současné situaci na trhu práce. V tomto případě určitě doporučujeme nečekat, až se zaměstnavatel ozve sám, ale vzít do rukou vlastní iniciativu a oslovit zaměstnavatele napřímo, protože jen Vy víte, z čeho jste ochotni slevit.

 9. Kde naleznu přehled mých odpovědí na pracovní nabídky?

  Po přihlášení do svého účtu naleznete Vaše odpovědi na pracovní nabídky vlevo pod názvem „HISTORIE REAKCÍ“.

 10. Mohu si u vás vytvořit vlastní životopis a použít ho při mých reakcích na inzeráty?

  Ano, taková možnost u nás existuje. Díky naší šabloně si můžete vytvořit profesionální životopis, který výrazně zvýší Vaše šance na získání nového zaměstnání. Životopis vytvoříte podle osy, která Vás navede k sestavení životopisu vyplněním sedmi bodů

  1. Základní informace o Vás
  2. Praxe
  3. Vzdělání
  4. Kurzy, školení a certifikace
  5. Jazyky
  6. Znalosti a dovednosti
  7. Představa o hledané práci

  Vyplněním všech těchto bodů budete schopni Váš profil zobrazit v PDF formátu a uložit ve svém PC a dále tak přikládat tento soubor jako odpověď zaměstnavatelům na Vámi požadovanou pozici.

 11. Jak zjistím, zda je pracovní pozice ještě volná?

  Zkontrolujte prosím, jestli je inzerovaná pozice je stále aktivní - zelená ikona vlevo vedle inzerce s názvem „NABÍDKA JE AKTIVNÍ“. Následně kontaktujte přímo zaměstnavatele prostřednictvím odpovědního formuláře, e-mailu nebo telefonu.

 12. Nenašel/la jsem ve filtru pozici, o kterou mám zájem.

  1. Vybírejte ze seznamu námi nabízených pracovních pozic nebo oborů.
  2. Vepište ručně Vámi požadovaný obor nebo pracovní pozici.
  3. Zkontrolujte pravopis zadávané pracovní pozice (překlepy, diakritika, gramatika).
 13. Jak funguje registrace přes facebook?

  Pokud se chcete přihlásit prostřednictvím facebooku, klikněte na ikonu „PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK“, čímž se dostanete do svého profilu, který je po prvním přihlášení bez informací o Vaší osobě. Vyplňte tedy jako první základní informace o Vás a dále pokračujte podle naší osy krok za krokem. Při vyplňování jednotlivých sekcí buďte pečliví. Nezapomeňte, že čím více informací personalistům o sobě poskytnete, tím vyšší budou šance, aby Vás oslovili s vhodnou nabídkou práce. Profil nelze zveřejnit, pokud nevyplníte povinná pole. Nejdůležitějším krokem je krok č.8, kdy svůj profil zveřejníte. Přihlášením přes facebook získáme Vaše jméno, příjmení, e-mailovou adresu, případně telefon, zkrátka údaje, které máte vytvořeny ve svém facebookovém profilu.

 14. Odpověděl/a jsem na několik inzerátů, ale nikdo se mi neozval.

  Důvodů může být několik:

  1. Nepřiložil/a jste k odpovědi na inzerát Váš životopis nebo motivační dopis.
  2. Údaje ve Vašem životopise nejsou aktuální nebo úplné.
  3. Nesplňoval/a jste požadavky na kandidáta, kterého zaměstnavatel požaduje.
  4. Zaměstnavatele nezaujal Váš životopis (grafická podoba životopisu, gramatické chyby, chybějící fotografie). Zde doporučujeme vytvořit si životopis prostřednictvím naší šablony nebo se inspirovat v naší poradně, kde najdete rady a tipy JAK NAPSAT SPRÁVNĚ ŽIVOTOPIS a MOTIVAČNÍ DOPIS vs. PRŮVODNÍ DOPIS.
 15. Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, prosím, kontaktujte nás na telefonu +420 774 741 451 nebo e-mailu info@dzob.cz