dzob is preparing new platform

Je čas změnit zaměstnání? Aneb je skutečně lepší vrabec v hrsti?

Určitě všichni znáte přísloví "Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše". Asi by bylo lepší říct "bohužel znáte", protože těchto 8 slov vyjadřuje snad nejhorší pravidlo, jakým se člověk může v životě řídit. V podstatě to říká "Uspokoj se s málem".

Jelikož v našem státě je nezaměstnanost kolem 7 - 8 %, lidé jsou rádi, že vůbec práci mají. Nijak neprotestují, pokud se zvýší odvody, klesne nějaký příplatek nebo mu zaměstnavatel už nedá slíbený benefit s odůvodněním, že se momentálně firmě moc nedaří. Bohužel pro mnoho lidí je tohle méně lepší než nic. Všechno je to jen proto, že lidé se spokojí s málem. Oni se totiž bojí, že pokud něco řeknou nebo udělají na protest těchto "zeštíhlujících" opatření ze strany zaměstnavatele, přijdou o práci. Nicméně, když se člověk spokojí s málem, jediné co dostane, je ještě méně. Když se člověk "prodá", protože si myslí, že nemá jinou možnost, nebude se mít mnohem lépe. A tohle je docela smutná realita.

Je to jednoduše proto, že rozvoj je přírodní zákon. Cílem života je rozvoj a prosperita, a pokud se nerozvíjíte, musíte zákonitě upadat. Nic jako status Quo zde neplatí.

Neměli byste se spokojit s prací, kterou nemáte rádi. Pokud se s takovou prací totiž spokojíte jen pro peníze, které Vám přináší, s největší pravděpodobností to nebude lepší. Pokud se však odhodláte, a najdete si práci, která Vás baví a děláte ji s radostí, Váš život se zcela změní.

Možná máte právě teď podobnou situaci - tedy máte práci, která Vás ne tak docela baví, ale děláte ji, protože dostáváte dobře, nebo uspokojivě... nebo prostě dostáváte něco zaplaceno. Pokud si myslíte, že by byla pro Vás vhodná změna, ale nějak se neumíte odhodlat, zkuste to.

Podívejte se na svou dnešní práci a představte si, že jste právě v důchodu. Byli byste spokojeni s tím, jak jste prožili svůj pracovní život? Dělali jste něco, na co byste na konci mohli být skutečně hrdí? Něco, co Vás naplňovalo a bavilo? Nebo jste jej projeli v honbě za vyšším platem, sociálními jistotami a očekáváním důchodu?

Nevím, kterou variantu zvolíte. Ale pokud nejste spokojeni s odpovědí, kterou jste sami sobě dali, popřemýšlejte nad změnou. Protože peníze nebo zajištění tady je dnes a nemusí být za pár let. Všechny věci, domy a auta zde jsou nyní, ale nemusí být za pár let. Ale své prožité dny si s sebou budete nést jako ulitu - navždy. Každý den máte šanci udělat změnu, a rozhodnout se jít tou cestou, které litovat nebudete. A čím dříve se odhodláte, tím lépe pro Vás.


Na závěr článku je třeba ještě upozornit na jednu, ale velmi podstatnou věc. Každý máme své zkušenosti, ambice, priority, charakter, chování, reakce na určité věci, můžeme vyslechnout tisíc rad, jak dělat to či ono. Avšak při rozhodnutí, zda opustit své aktuální místo nebo ne, se musíte řídit výhradně sami sebou a tím, co cítíte jako správné.

 

Je to totiž Váš život, a jaké si to uděláte, takové to budete mít

Váš DŽOB tým